Açılış Sayfası Seo Optimizasyonu

Web sitenizin en önemli kısmı açılış sayfanızdır bu sayfa seo çalışmalarında ilk sırada yer alır , müşterilerin gözünde ilk intiba etkisi için ilk sırada gelir , geri dönüşüm oranlarını yükseltmeniz için yapılan çalışmaların sıralamasında yine ilk sırada gelir. Tabii ki burada size diğer sayfaları boşverin sadece ana sayfaya çaışma yapın demiyorum diğer sayfalarada ince ince çalışma yapın ama ana sayfa çok daha farklı.

Sayfanızın tasarımı geri dönüşüm oranlarını doğrudan etkenler arasında ilk sırada gelir dedik hatta şunuda ekleyebilirim eğer geri dönüşüm çalışmasını 100 eşit parçaya bölseydik 80 tanesini ana sayfa seo çalışmasına verirdik. ON-Page seo çalışması yaparken ana sayfaya göstermeniz gereken önemi umarım anlatabilmişimdir şimdi maddeler halinde sizlere çalışma listesi veriyorum bu liste üzerinden geçtikten sonra normal çalışmanıza geçerseni sorunsuz bir şekilde ilerlersiniz. 

Anasayfa On-Page Seo Çalışması

  • Sadece ana sayfa tarafından kullanılan javascript dosyalarını ana sayfada yükleyin.
  • Sadece ana sayfada kullanılan css dosyalarını ana sayfada yüklemesini yapın.
  • Görsel optimizasyonu yaparak dosya boyutlarını minimuma düşürün
  • javascript ve css dosyalarınızı compress yaparak dosya boyutlarını düşürün.
  • Ana sayfadaki gereksiz bütün görselleri çıkarın ve olabildiği kadar kısa tutun 
Ana sayfa optimizasyonu konusunda bu liste üzerinden geçmeden normal çalışmalarınıza devam etmezseniz ilerleyişiniz gayet hızlı ve istikrarlı olacaktır.Bu konuda ve diğer seo teknikler ile ilgili takıldığınız ve sormak istediğiniz tüm soru ve sorunlarınızı bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.Yorum Yap