En Etkili Backlink Stratejisi

Organik seo çalışmaları söz konusu olduğunda daha ince eleyip sık dokumak gerekiyor. Doğallık bu konuda en önemli kurallarımızdan biri olmalı. Yaptığımız işin temeli Backlink ve bu backlimnk nedir neyin nesidir konularına burada girmek istemiyorum zaten bu sayfaya ulaştıysanız öğrenmek istediğiniz bu değildir. 

Bazı forum sitelerine girip incelediğinizde birçok teknikten bahsedilir , piramit backlink , turbo backlink , profil backlink v.s. ama bu tekniklerin zaten büyük çoğunluğu seneler önce zamanını doldurmuş ve Google tarafından yasaklanmış tekniklerdir bu çalışmaları yaptığınızda büyük en iyi ihtimalle bir işe yaramaz yada direk spama düşersiniz. Biz burada size güncel ve geçerliliğini koruyan özel backlink tekniklerinden bahsetmek istiyoruz . Tabii ki burada yazdıklarımız üst düzey teknikler olmayacak her kesimden her seviyeden kullanıcıların kolayca uygulayabilecekleri teknikler olacak.

ilk olarak size 301 yönteminden bahsetmek istiyorum bu yöntem birçok seo uzmanı tarafından gizli tutulan ve anlatılmayan bir yöntemdir dolayısı ile yüz tane seo sitesine de uğrasanız bu yöntem ile ilgili bilgi bulamazsınız yada çok kısıtlı bilgiler bulursunuz. Bu yöntemi örnekle anlatmak istiyorum. Diyelimki sizin bir web siteniz var ve seo çalışması ile biryerlere geldiniz sitenizin durumu gayet iyi ama farklı sebeplerden dolayı artık işi bırakıyorsunuz ve dolayısı ile siteyide kapatıyorsunuz. Ama ozamana kadar sitenize birçok değerli backlink satın almışsınız yada backlink çalışması yapılmış, Günlük hit durumları gayet iyi, birçok otoriter sitede sizin sitenizden bahsediyorlar . Tüm bunlar siteyi kapattıktan sonra artık sizin için bişey ifade etmiyor . Evet bizim 301 yönlendirme yöntemi tam burada başlıyor Deleted Domains konusu bizim işe başladığımız nokta. Tüm silinmiş sitelerin günlük olarak yapıldğı bu site üzerinden sizin sektörünüz ile ilgili yada yakın sektörler ile ilgili değerli domainleri takip ederek satın alın ve sonrasında 301 yönlendirmesi ile kendi sitenize yönlendirin.

Bunu yaptığınızda artık o zamana kadar satın aldığınız o siteye yapılmış tüm seo çalışmaları direk olarak sizin sitenize aktarılacaktır ve bir anda Google tarafından kabul edilmiş index almış binlerce sorunsuz backlink'e , trust rank değerine , domain rating değerine ve o siteye gelen tüm hitlere sahip olacaksınız hede sadece maksimum 10$ gibi bir domain ücreti ile.

Bu backlink tekniği ile birçok sorununuzu tek kalemde çözebilirsiniz ve yıllardır uğraştığınız ama bir türlü sıralamaya bile giremediğiniz kelimelerde bir anda 1. sayfaya hemde kalıcı olarak girebilirsiniz. Bu teknik tamamen Google tarafından onaylanan ve " SEO Frendly " yani " SEO Dostu " diye geçen en garanti seo çalışmasıdır. 

Yorum Yap