Seo Taktikleri Devam

Evet arkadaşlar SEO taktikleri makale serimize devam ediyoruz. Seo çalışmalarında en temele indiğimizde karşımıza backlink çıkar yani aslında tüm bu gösterdiğimiz teknikler , çalışmalar ve dahası tek bir kavrama yani backlink kavramına dayanır fakat herşey bu kadar basit değil dolayısı ile backlink almak sorun değil ama onu nereden aldığınız ne şekilde ne zaman aldığınız gibi kıstaslar araa girdiğinde tek bir şeyi yapmak bile bu kadar zor olabiliyor işte böyle .

Bir önceki makalemizde başladığımız seo taktikleri serimizin devamı niteliğindeki bu makalemiz ile devam ediyoruz ve yine sizlere çok özel tekniklerden ve muhtemelen gözden kaçırdığınız  tekniklerden bahsedicem . Bu ve bundan sonraki makalelerimizi takip eder ve birebir uygularsanız inanın başka hiçbir şeye ihtiyacınız olmayacak hangi sektörde hangi işi yapıyor olursanız olun %100 garantili olarak google 1. sayfada yerinizi ayıracaksınız. Şimdi lafı fazla uzatmadan yeni seo taktiklerine geçiyorum . 

Seo Teknikleri

 • İç seo çalışmalarınızda site içi verdiğiniz linkler olabildiği kadar doğal olsun ve devamlı tek bir anahtar kelime için link vermeyin .
 • HTTP yani ssl güvenlik protokoli kullanmıyorsanız hemen kurulumunu yapın şu sıraladan 8-10$ arası bulabilirsiniz. En ucuzu hangisi ise onu alın pahalı olanını almanıza gerek yok .
 • Site yüklenme hızınız maksimum 2-3 saniye kadar olsun bunun için her türlü optimizasyonu kullanabilirsiniz. Site hızınızı ölçmek için GTmetrix.com adresini kullanabilirsiniz.
 • Twitter ve Facebook kartlarını sitenize ekleyin bunun için open graph kullanabilirsiniz. 
 • Sitenizde yaptığınız iş , verdiğiniz hizmet yada sattığınız ürünler ile ilgili geniş bir rehber yada blog oluşturun bu google gözünde 10+ puan demektir.
 • Facebook pixel kullanarak sitenizi ziyaret eden kullanıcılara daha sonra tekrar ulaşabilir ve onlara reklamlarınızı gösterebilirsiniz. 
 • Google ads kodu ile aynı facebook reklamlarındaki gibi google reklamlarında da sitenizi ziyaret eden kullanıcılara reklam gösterebilirsiniz.
 • Markanız ile yapılan aramalarda ilk siz çıkmalısınız dolayısı ile ilk seo kelimeniz her zaman markanız olmalı bu konuda yardım için bizimle iletişime geçerek ücretsiz destek alabilirsiniz Tel : 0212 909 35 14 
 • Gereksiz ve Gösterim almayan içeriklerinizi tespit ederek onlardan kurtulun yada aynı içerikleri daha geniş , ayrıntılı ve ilgi çekici şekilde tekrar yazın , unutmayın google sabit ve ilgi görmeyen sayfa ve siteleri sevmez devamlı aktif olmalısınız.
 • Çıkış sayfalarını analiz edin sorun olsun olmasın , kullanıcılar eğer hep aynı sayfadan çıkış yapıyorsa sorunun ne olduğunu çözün ve uygulayın .
 • Google Search Console Analytics raporlarında tıklama oranlarınız düştüğünü görüyorsanız  meta açıklamalarını , site içeriklerini ve görsellerinizi tekrar gözden geçirerek kullanıcılarınıza hitap eden içerikler üretmeye çalışın.
 • Senede 1 kere sitenizin temasında orta çaplı değişiklikler yapın bu değişiklikleri yaparken her zaman rakiplerinizin sitelerini ve kullanıcılarınızın yorumlarını göz önünde bulundurun.


Arkadaşlar bu teknikleri fazla uzatmadan parça parça vermekten yanayım dolayısı ile burada bir ara vermek ve bunları sindirmenizi beklemek istiyorum . Bir sonraki makalemizde yine sek teknikleri ile ilgili yeni taktikler vermeye devam edicem , bu yazı dizisi çok uzun sürmeyece sonrasına çok daha ilginç ve arayıpta bulamadığınız yeni araçları ve seo tekniklerini tanıtmaya devam ediyor olacağım bu yüzden sayfamızı takip edin ve sizden ricam yorumlarınızı bizden esirgemeyin ancak bu şekilde sizlerin eksiklerini daha iyi tespit ederek atladığımız konularda size daha ayrıntılı yardımcı olabilirim . Takıldığınız yada sormak istediğiniz seo ile ilgili tüm konularda çekinmeden bizi arayabilir yada whatsapp hattımızdan bize yazabilirsini .  

Yorum Yap