Seo Taktikleri Son Bölüm

Seo taktikleri yazı dizimizin son bölümüne geldik bu bölümde bomba etkisi gösterecek ip uçları vericem eğer burada yazanları daha önceki verdiğimiz taktikler ile birlikte kullanacak olursanız artık gözünüz arkada kalmayacak buna emin olabilirsiniz.  Seo çalışmalarında daha öncede söylediğimiz gibi backlink çalışması en temelede inseniz zirveyede çıkasnız karşı karşıya kalacağınız kavramlardandır . Arama motoru optimizasyonu çalışması yapmak için bu kavramı iyi öğrenmeniz gerekir ve nerede nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekir.

Seo çalışması site içi seo ( on-page seo ) ve site dışı seo ( off-page seo ) olmak üzere ikiye ayrılıyor. Site dışı seo çalışmasına başlamadan önce site için seo yaparak sitedeki hataların düzeltilmesi gerekir, gerekli optimizasyonlar ile site açılış hızını en üst düzeye çıkarmak gerekir ve bunlardan sonra site dışı seo çalışmasına başlanabilir. Firmamız seo hizmeti kalitesini yaptığı işler ile kanıtlıyor eksik yapılan işlerden alınan sonuçlarda eksik olur ilk etapta bir yükseliş görseniz bile temeli zayıf olan bir seo hizmeti gerilemeye mahkumdur ve kesinlikle kalıcı seo çalışması gibi olmaz . Kısa süreli mutlu olmak yerine uzun süreli google birinci sayfada olmak için firmamızı tercih edebilirsiniz diyerek reklamımızı yapıyorum ve daha fazla lafı uzatmadan SEO taktiklerimizin sonuncularının listesini veriyorum.

Seo Teknikleri

 • Sitenizdeki içeriklerinize eklediğiniz görsellerde ALT etiketi olduğundan emin olun. Bu etiketlere anahtar kelime yada içerik başlığını ekleyebilirsiniz.
 • Sitenizde birden fazla site haritası oluşturun bunları şu şekilde düzenleyebilirsiniz ( Görseller için sitemap, Videolar için Sitemap , Blog için sitemap , ürünler için sitemap , Etiketler için sitemap ) gibi çeşitlendirebilirsiniz  
 • Sitenizdeki tüm sayfalarda Canonical etiketinin olduğundan emin olun yoksa en kısa sürede bu sorunu çözün.
 • Eğer SSL sertifikası yeni yükleyecekseniz site için linklerde http olan yönlendirmelerin hepsini https olarak değiştirin . 
 • IP adresinizi Google Analytics 'e eklemeyi unutmayın
 • Sizin için en önemli anahtar kelimelere odaklanın ve sonrasında bu kelimelerin eş anlamlıları ve varyasyonları gibi kelimeler için çalışın.
 • Sitenizi taze içerikler ile canlı tutmaya bakın, ana sayfanızı canlı tutmak zorunda değilsiniz blog sayfanızı güncellemenizde yeterli olacaktır eğer bu konuda takılırsanız 0(212) 909 35 14 numaralı whatsapp hattından bizimle iletişime geçerek ücretsiz bilgi alabilirsiniz .
 • Meta açıklamasındaki karakter sınırını 130-160 karaktar ile sınırlayın . Bu bölümdeki açıklama ne kadar öz ve kısa olursa o kadar etkili olur ve tabii ki anahtar kelime kullanmayı unutmayın  bu bölümde . 
 • Site isminiz maksimum 15 karakter olsun mümkün olabildiği kadar kısa olması her zaman sizin lehinize olacaktır unutmayın. 
 • İçerik kalitenizi her zaman daha kaliteli olması için elinizden gelen her şeyi yapın.
 • Sitenizin optimizasyon önceliğiniz her zaman mobil tarafta olsun ama sakın unutmayın masaüstü versiyon halen önem arzetmektedir bunu unutmayın. 

Bu makalemizin de sonuna geldik. Bu altın değerindeki taktiklerimizin umarım değerinin farkına varmışsınızdır. Tüm tecrübe ve bilgilerimizi sizinle eksiksiz paylaşıyoruz ve bununla da kalmıyor takıldığınız noktalarda size ücretsiz whatsapp ve telefon ile destek veriyoruz . Sizlerden ricamız makalelerimiz ile ilgili olumlu olumsuz tüm düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmanız olacaktır. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere hoşça kalın.

Yorumlar

 1. verdiğiniz bilgiler ile hatalarımızı düzeltiyoruz , bu zamana kadar nerdeydiniz teşekkürler herşey için.

Yorum Yap