Seo Taktikleri

Herkes gibi sizde web sitenizdeki ürünlerin yada diğer içeriklerin daha fazla kişşiye büyük kitlelere ulaşmasını istiyorsunuz ve bunun da tek yolu google arama motoru  1. sayfada olmaktıor. Peki bu nasıl olacak? tabii ki en iyi seo tekniklerini kullanarak . Bu başlangıç makalemiz ile sizlere bir yazı dizisi halinde bu işin nasıl yapıldığını öğretmek ve tüm bilgilerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Ayrıca sürmekte olan tüm testlerimi ve yeni seo tekniklerini de bu sayfadan takip edebilirsiniz. Sizlerden ricam faydalandığınız bu web sitesindeki bu yazılarıma yorumlarınızı yada isteklerinizi yazarsanız benide mutlu etmiş olursunuz ayrıca benim atladığım ve sizin öğrenmek istediğiniz konularda da yeni makaleler ile karşınıza çıkmış olurum.

Şimdi lafı  daha fazla uzatmak istemiyorum ve sizlere maddeler halinde yeni sek taktiklerini vermek istiyorum , unutmayın bu sadece başlangıç makalemiz ve bundan sonra yine bölümler halinde yeni taktikler vermeye devam edecem tek yapmanız gereken sayfamızı takip etmek ve yorumlarınızı esirgememek.

En Son Seo Teknikleri

  • Url adresinizde # işaretini kullanmamaya bakın bu işaret javascript geri dönüşü olduğundan google bu işareti gördüğü url'leri önemsemez.
  • Mümkünse site haritalarınızı sıkıştırılmış formatta kullanın böylelikle 10bin url yerine 50url ye kadar google'a gönderim yapabilirsiniz.
  • Google arama sonuçlarında bildiğiniz gibi emoji desteği veriyor dolayısı ile arama kelimeleriniz arasında emojileri ekleyebilir yada direk bakir bir emoji üzerinden seo çalışması yapabilirsiniz. 
  • Backlink çalışmalarında daha seçici olun ve bu işi birkaç parça halinde yapın. Makale backlink , Video Backlink , Görsel Backlink ve Adwords gibi birkaç parça halinde çalışmalarınızı yapın.
  • Sesli aramalar konusunda seo çalışmalarınızda daha fazla kafa yorun , yerel seo çalışmalarından sonra en önemli şey sesli seo çalışmasıdır.
  • Search Console aracılığı ile sitenize gelen bağlantıları tek tek analiz edin ve zararlı olanları reddedin. Bu arada Search console bir haftalık bir gecikme ile çalıştığından eğer bütçeniz varsa Ahrefs gibi araçları kullanarak daha hızlı ve esnek olabilirsiniz
  • Doğal seo çalışması konusunda israrcı olun , eğer çalışmalarınız arasında bir manipulasyon ,spam gibi teknikler kullanırsanız ve bu google tarafından tespit edilirse tüm backlinkleriniz çöpe gider , web siteniz ile beraber !
  • Dizinler üzerinden backlink almayı bırakın hem zaman kaybı hemde size zarardan başka birşey vermez .

Evet arkadaşlar bu ilk makalemiz olduğundan sizleri birden boğmak istemiyorum zaten tüm bunları test etmeniz bir miktar zamanınızı alacaktır dolayısı ile bir sonraki makalemizde yine seo taktiklerine devam edicez şimdilik hoşça kalın ve makalemiz ile ilgili yorumlarınızı bırakmayı unutmayın. 

Yorumlar

  1. verdiğini bilgiler için teşekkür ederim uygulamaya çalışıcam bakalım değişen neler olacak

Yorum Yap